Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasza historia

Jak powstała FLAMQA (Flamma), czyli naturalne świece zapachowe z rzepaku


Historia Flamqi (pierwotnie Flammy) zaczęła się 24 lata temu, kiedy jako 4 letni chłopczyk przyjechałem do sąsiedniej wsi do domu rodzinnego Asi (nasi Ojcowie, rolnicy uprawiający rzepak, mieli do siebie jakiś interes). Uczucie urodziło się od razu, niestety miało dość asymetryczną naturę.

 

Skute lodem serce Asi powoli jednak topniało. Zaczęliśmy chodzić razem do klasy, podstawówkę kończyliśmy już tańcząc razem poloneza.

Potem los rzucił nas w różne strony, ale po latach "spiknęliśmy" się znowu i zostaliśmy małżeństwem.

Osiedliśmy w Szczecinie łącząc w swoim życiu miejsko-wiejski vibe. Znajomi wiedzą, że nie pojedziemy nigdzie razem w czasie letnich wakacji, bo wracamy na wieś, na żniwa.

 

Chcieliśmy stworzyć markę, która będzie taka jak my: miejsko-wiejska właśnie. Z jednej strony z planami podboju świata i hej do przodu, a z drugiej rzepakowo-wiejska, sielska i anielska.

 

 

flamqa

 

FLAMQA, czyli świece rzepakowe, to novum w produkcji świec zapachowych. Wosk rzepakowy, z którego zostały stworzona, pochodzi z lokalnych, europejskich upraw rzepaku wolnego od GMO. FLAMQA to naturalna świeca, która charakteryzuje się najniższym śladem węglowym, ponieważ rzepaku nie trzeba transportować na duże odległości.

Na rynku dostępne są świece z różnych materiałów. Ciągle królują świece z parafiny, która jest  produktem ubocznym procesu rafinacji ropy naftowej. Wosk rzepakowy jest idealną alternatywą i fantastycznym surowcem do produkcji świec. Dlaczego zatem świece rzepakowe nie są popularne jak te stworzone z parafiny czy wosku sojowego? Powód jest bardzo prozaiczny - są trudniejsze w produkcji. Prawie pół roku wosk rzepakowy dawał nam w kość, zanim opanowaliśmy technologię jego obróbki i uniknęliśmy konieczności domieszek z wosku pszczelego, sojowego czy parafiny. Udało się!

Świece rzepakowe staną się kiedyś nowym standardem, głęboko w to wierzymy. Pomóż nam, prosimy, szerzyć rzepakową nowinę wśród znajomych palących świece parafinowe. Można już umieć w świece lepiej : )

Zobacz kulisy powstawania i działalności Flamki na Instagramie: @flamqacandles


 

O marce FLAMQA

FLAMQA to polski producent świec zapach ze Szczecina oferujący ekologiczne i naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego oraz wegańskie dyfuzory zapachowe. W ofercie sklepu FLAMQA znajdują się świeczki zapachowe w słoiku: Alluria, Mystica, Pinkia oraz Prosecca. Świece zapachowe powstają ze starannie dobranych materiałów:

  • europejskiego rzepaku wolnego od GMO,
  • certyfikowanych przez IFRA kompozycji zapachowych wolnych od ftalanów i parabenów, wykonanych w standardzie perfumiarskim, czyli z podziałem na nuty górne, serca i bazy,
  • bawełnianego knota, zapewniającego długie i równe spalanie świecy
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 782 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Piękne, bardzo oryginalne i złożone zapachy. Śliczne i dopracowane etykiety. Rozpakowywanie paczki to super doświadczenie. Damsonia to mój faworyt na lato ;)
2024-06-02
Wszystko poszło super sprawnie. Przez to, że wcześniej kupiłam zestawy startowe (za które otrzymałam punkty do wydania), wiedziałam, które zapachy trafiają w moje gusta. Dziękuję!
pixel