Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Świece rzepakowe – dlaczego warto je wybrać?

2022-06-20
Świece rzepakowe – dlaczego warto je wybrać?

Chcesz wypełnić swoją przestrzeń pięknym aromatem, ale nie wiesz, który produkt wybrać – świece rzepakowe, sojowe czy parafinowe? Przede wszystkim pamiętaj, by nie kierować się wyłącznie zapachem czy ceną. Producenci świec i wosków do kominka chętnie podkreślają zalety swoich wyrobów, pomijając przy tym ich wady. W efekcie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że produkty z parafiny są szkodliwe dla zdrowia, a wosk sojowy wcale nie jest taki eko, jak się go przedstawia. Sprawdź, dlaczego wosk rzepakowy do świec to najlepszy wybór – zarówno dla Ciebie, jak i środowiska.

Świece rzepakowe – jakie są ich zalety?

Wosk rzepakowy wciąż stanowi swego rodzaju nowość na rynku produktów zapachowych, który od lat był zdominowany przez świece parafinowe. Świadomość dotycząca szkodliwości parafiny jest obecnie dużo większa niż kilka lat temu, jednak wiele osób wciąż nie wie, że surowiec jest niebezpieczny dla zdrowia. Wszystko przez substancje, jakie wosk parafinowy wydziela podczas spalania – m.in. toluen i benzen. Pierwsza może powodować problemy z koncentracją, oddychaniem, podrażnienia oczu i problemy skórne. Druga natomiast jest rakotwórcza. Częste, długotrwałe wdychanie tych substancji może więc bardzo źle się skończyć.

Jeśli szukasz bezpiecznej alternatywy dla parafiny, świece rzepakowe to doskonały wybór. Już wyjaśniamy dlaczego.

  • Wosk rzepakowy nie zawiera toksycznych substancji – jest pochodzenia roślinnego. Nie musisz więc martwić się o zdrowie.
  • Produkty z rzepaku są biodegradowalne. Dodatkowo, kiedy są pozyskiwane z lokalnych upraw, mają bardzo niski ślad węglowy. To bardzo ważne, jeśli cenisz sobie ekologiczne rozwiązania.
  • Świece oraz woski do kominka z rzepaku długo się spalają – nawet 2 razy wolniej niż parafina. Ze względu na ich wydajność możesz kupować je rzadziej.
  • Z powodu naturalnego składu świeca z wosku rzepakowego nie powoduje kopcenia ani bólu głowy. Zapewnia wyłącznie przyjemne doznania.

Jak widać, wosk rzepakowy nie ma negatywnego wpływu na samopoczucie, zdrowie ani stan planety.

Wosk rzepakowy a sojowy – który jest bardziej eko?

Ze względu na to, że parafina jest krytykowana za swoją szkodliwość, producenci świec zapachowych od lat szukają dla niej naturalnych zamienników. Jednym z nich jest soja, którą uznaje się na zdrową i ekologiczną. Ale czy na pewno tak jest? Choć świece sojowe są dużo lepszym wyborem niż parafinowe, warto zdawać sobie sprawę z ich wad – zwłaszcza że producenci milczą na ten temat.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak produkowana jest soja. Tradycyjnie uprawiano ją głównie w Azji, Indonezji i Ameryce Południowej. Bardzo wysokie zapotrzebowanie na soję doprowadziło do zajęcia przez człowieka rozległych, dziewiczych terenów, które stanowiły dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Choć w ostatnich latach podjęto pewne działania, by zmniejszyć negatywny wpływ uprawy soi na środowisko, ciężko mówić tu o etycznym, zrównoważonym podejściu – pewnych szkód nie da się odwrócić.

Kolejnym problemem jest transport soi, który ze względu na odległość, ma bardzo wysoki ślad węglowy. Inaczej jest w przypadku wosku rzepakowego, który można uprawiać w Europie. Warto również wspomnieć, że część świec sojowych jest produkowana z roślin modyfikowanych genetycznie. Ich naturalność również stoi więc pod znakiem zapytania. Jeśli zastanawiasz się, co jest lepszym wyborem – wosk rzepakowy czy sojowy – postaw na pierwszą opcję. Rzepak nie pozostawia żadnych wątpliwości co do wpływu na środowisko oraz zdrowie.

Świece rzepakowe, czyli najlepszy wybór dla zdrowia i planety

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać świece z wosku rzepakowego. Do najważniejszych należy naturalny skład, który gwarantuje brak negatywnych skutków dla zdrowia i samopoczucia. Kolejnym jest ekologia. Wosk rzepakowy jest produkowany w zrównoważony sposób i ogranicza negatywny wpływ na środowisko do minimum. Jeśli stan planety nie jest Ci obojętny i chcesz dokonywać świadomych wyborów, świeca z wosku rzepakowego to strzał w dziesiątkę. Gdzie najlepiej robić zakupy, by mieć pewność co do składu i procesu produkcji wosku? Sprawdź ofertę FLAMQA! Jako producent świec zapachowych zapewniamy klientom jakość, którą widać i czuć od pierwszego użycia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 782 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Piękne, bardzo oryginalne i złożone zapachy. Śliczne i dopracowane etykiety. Rozpakowywanie paczki to super doświadczenie. Damsonia to mój faworyt na lato ;)
2024-06-25
Zamówienie wysłane bardzo szybko, jedne z najlepszych świeczek!
pixel