Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak palić świece zapachowe?

2022-09-23
Jak palić świece zapachowe?

Czy wiesz, jak palić świece zapachowe, aby przez długi czas cieszyły Cię delikatnym, nastrojowym światłem i subtelnym aromatem? Jeśli często mierzysz się z problemem nierównomiernego spalania świecy, a wosk zalewa knot, mamy dobrą wiadomość – można temu zaradzić! Prawidłowe palenie świec zapachowych nie jest skomplikowane, ale wymaga zastosowania kilku prostych zasad. Przeczytaj koniecznie nasz artykuł i zachowaj zapach na dłużej!

Jak palić świece zapachowe?

Główny wpływ na długość palenia świecy ma nie tylko sam skład wosku, rodzaj knota i pojemność świecy, ale również zasady jej użytkowania. Wielu niedoświadczonych użytkowników często popełnia elementarne błędy, przez które szybko zniechęca się do inwestycji w wysokiej jakości produkty zapachowe. Jak prawidłowo palić świece?

Minimalna długość palenia

Główną zasadą prawidłowego palenia świec jest zachowanie zasady 3-4 godzin. Ten przedział czasowy określa minimalny czas palenia świecy. Wosk na powierzchni świeczki musi całkowicie się roztopić, tworząc na jej powierzchni płynną taflę. Takie działanie sprawia, że świeca nie będzie palić się tzw. tunelowo, a knot nie będzie zalewany woskiem.

Długość knota

Prawidłowe palenie świeczek jest również związane z długością knota. Świece mają różnego rodzaju knoty – z włókien naturalnych, lub np. z drewna – oba mogą potrzebować regulacji. Problem dymienia świecy (tzw. kopcenie) może być spowodowany np. zbyt długim kontem. Dlatego, jeżeli jego długość przekracza 4 mm – powinno się go lekko przyciąć. Pamiętaj, że knot przycina się wyłącznie na całkowicie zastygniętej świecy. Wosk musi być twardy!

Odpowiednie miejsce z dala od okna

Świeca zapachowa, aby spełniała swoje zadanie, czyli roztaczała po pomieszczeniu fantastyczny zapach, który utrzymuje się jeszcze przez długi czas po zgaszeniu świecy – musi stać w strategicznym miejscu. Unikaj palenia świec przy oknie! To lokalizacja, które nie tylko nie pozwoli olejkom eterycznym dobrze roznieść się po pomieszczeniu (zostaną prawdopodobnie szybko wywiane za okno), ale również może negatywnie wpłynąć na prawidłowe palenie świecy.

Palenie świec w domu powinno być bezpieczne i efektywne. Ustaw je w miejscu, które nie stwarza ryzyka pożaru, najlepiej w centralnej części pomieszczenia.

Nieprawidłowe palenie świec – ratowanie świeczki

Ten artykuł trafił do Ciebie, kiedy jest już za późno i Twoja nowa świeca zaczęła wypalać się tunelowo? Można coś na to poradzić! Poza wdrożeniem zasady 3-4 godzin palenia możesz użyć dodatkowych akcesoriów w postaci np. nakładek na świece lub specjalnych kloszy, które mają wpływ na zwiększenie temperatury wokół brzegów świecy. Dzięki temu płomień się ustabilizuje, a dysproporcje w poziomie wosku zostaną wyrównane. Przez dłuższy czas nie skracaj również knota. Poczekaj, aż świeca zacznie palić się równomiernie i tunel zniknie. Dopiero po tym czasie możliwa jest jakakolwiek ingerencja w długość knota.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak palić świece zapachowe. Pamiętaj, że jeśli chcesz roztoczyć w swoim domu lub gabinecie fantastyczny zapach, poza tradycyjnymi świecami masz również do wyboru inne opcje. Jako producent świec zapachowych oferujemy wegańskie i ekologiczne:

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 782 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-02
Wszystko poszło super sprawnie. Przez to, że wcześniej kupiłam zestawy startowe (za które otrzymałam punkty do wydania), wiedziałam, które zapachy trafiają w moje gusta. Dziękuję!
2024-05-26
Sprawna realizacja zamówienia i szybka dostawa. Polecam produkty oraz sprzedawcę.
pixel